pondelok, júna 11, 2007

Jedno plus, jedno mínus...

Letisko Bratislava, odbavovací priestor...
"Nie, pane, predpisy to nedovoľujú..." opakuje raz jeden, raz druhý a potom ešte ďalší a v slušnej angličtine opakovane vymenúvajú s profesionálnym pokojom zoznam vecí, ktoré z bezpečnostných dôvodov nie je možné mať pri sebe v lietadle. Hlas muža, ktorý statočne blokuje bežiaci pás
s osobnými vecami, naberá na intenzite a tanec jeho rúk, postupne krku i hlavy čoraz viac prejavuje známky agresivity. Jeden zo zamestnancov letiska konečne prišiel na to, že strácajú čas a fľašu naplnenú tekutinou jednoducho odniesol preč. "You are stupid, stupid, stupid ...!", zúril neuspokojený pasažier. Všetci cestujúci - vrátne cudzincov - boli na strane letištného 
personálu a kvitovali pokojný prístup.
Plus pre naše farby.
Odletová zóna, WC pre pasažierov. Umiestnené rovno za odba-
vovacím úradníkom. Jedna kabínka a veru nie práve najlichotivejšie vyčistená. A splachovanie nefungovalo. Mínus pre naše farby.
Na školenie personálu zodpovedného za čistotu ešte neprišiel rad... 

7 komentárov:

ostrovanka povedal(a)...

dobrz postreh, silvia

w-abt povedal(a)...

Ja mám smolu, v poslednom čase sa stretávam na Slovensku len s perfektnými zách... WC-mi. :) Pravda, chodím zvyčajne do miestností čo majú na vstupe panáčika..... a hlavne nelietam..... :)

Silviah povedal(a)...

:-) Myslíš, že tá neperfektnosť je najmä v tom, že okrem panáčika nad vstupnými dverami figurovala aj "panáčička"?

w-abt povedal(a)...

nemyslím..

germa povedal(a)...

aj toto je jeden z dôvodov, prečo radšej lietam z Viedne

Silviah povedal(a)...

Tomu "plusu" som venovala viac priestoru, no iba "mínus" vyvolalo reakcie...

Anonymný povedal(a)...

ja sa na slovensku neodvazim navstevovat wc :) aj ked mam neprijemny aj neslovensky zazitok, ked sme leteli z budapesti do atlanty, tak priamo v lietadle..to wc......sa neda slusne opisat......aby mi nepraskol mocovy mechur, splachovala som to ja..ale pamatam si to dodnes .)