nedeľa, októbra 14, 2007

Svieže jesenné predpoludnie...Napriek predpovediam len zriedka neomylných meteorológov sa citeľné ochladenie s dažďom nekonalo.
Padlo nám to vhod.
Záhrada nezostane bez jesenných zdokonalení a vyprané prádlo ešte stále získava okrem vône aviváže aj omamný dych slnečného vánku.
Naša psia herečka nedočkavo čakala, kým si oslobodím ruky a maznavo vtláčala svoj nežný ňufák do mojej pozornosti. Na chvíľku som jej vyhovela, vnímajúc okrem jej mäkkej srsti aj zmeny, ktoré definitívne oznamujú letné adieu.
"Je už chladno", ozvalo sa mi za chrbtom.
"Áno, ale je to príjmené. Pozlátené slnkom", odvetila som s úsmevom, privrela oči a s hlbokým nádychom vstrebávala čarovnú atmosféru sviežeho jesenného predpoludnia.

10 komentárov:

femma povedal(a)...

práve som sa vrátila z jesennej vychádzky - tvoj post dojem z krásnej prírody ešte umocnil :-)
prajem krásne popoludnie:-)

Silviah povedal(a)...

Ďakujem, femma. :-)

ostrovanka povedal(a)...

krasna symbioza obrazku a slov... z oboch pada na mna teply dotyk spomenutych slnecnych lucov...

wabt povedal(a)...

Dnes bol pekný deň, aj tu.. len neviem, či sa mi podarí tak pekne ho opísať... :)

Aventerra povedal(a)...

Dnes bol na východe (Snina) presne taký deň! Bolo to krásne. Vietor liezol kúsok na nervy, lebo sme šli zamrznúť, ale ten pohľad, vôňa... stálo to za to. :)

Silviah povedal(a)...

os, wabt, av, toľko pekných slov...
Ten deň naozaj stál zato.

Marcus povedal(a)...

Krásne si to opísala a zladila s foto. Mám rád krásne jesenné dni najmä ak sú navvyše aj teplé. priam vždy zatúžim po prechádzke i vďaka tvojmu článočku.

Silviah povedal(a)...

:-) marcus, prajem krásnu jesennú vychádzku. Dnes to však už vyzerá tak, že jeseň zásobu tepla na istý čas spotrebovala.

Anonymný povedal(a)...

Ale, dnes im to vyslo. Vcera vecer som zacitil vo vzduchu zimu a Vianoce. Prenikol ma pocit stastia a ulavy, ze vobec nieco take dokazem, tesit sa. Aj som si spieval: Nikto ju nehlada v obloku vianocnom a snehu napada a ona zmrzne v nom ... Morbidne, ale mne bolo veselo pri srdci.
Boris

Silviah povedal(a)...

:-)
Boris, to je super!